top of page

        Освітній комплекс розвитку творчої еліти

«Молодіжна адміністрація»

           

            Освітній комплекс розвитку творчої еліти «Молодіжна адміністрація» - це системний розвиваючий ігровий проект, основа міського учнівського самоврядування, створений з метою формування й розвитку здібностей, умінь, навичок і якостей особистості, що сприяють активізації процесу самопізнання, самовдосконалення особистості, соціалізації підростаючого покоління й формування громадянської компетенції.

 

           Програма передбачає вдосконалення організаторських та креативних здібностей шляхом участі в розробці та запровадженні соціальних і творчих проектів. Учасники освітнього комплексу беруть участь у традиційних авторських ділових і рольових іграх для старшокласників «Шлях до успіху», «П`ятий кут», «Я – мер міста», зустрічаються з депутатами міської та обласної ради, відомими громадськими діячами, керівниками підприємств, проходять  стажування у відділах виконавчого комітету. Під час проведення зборів лідерів первинних дитячих організацій та учнівського самоврядування шкіл міста виконують обов’язки кураторів груп зборів, адміністраторів, проводять тренінги, ділові й рольові ігри. Усі рівні освітнього комплексу взаємопов’язані й спрямовані на досягнення конкретної мети – соціалізації особистості. У навчанні застосовуються особливі педагогічні технології: ігрові, пошукові, моделюючі, практично – орієнтовані. Діяльність базується на взаємодії педагога й учня, заняття проводяться у формі вільного обміну думками, дискусії. У залежності від специфіки групи та складності теми обираються форми подачі матеріалу: індуктивна й дедуктивна. Особлива роль у навчанні відводиться методиці колективно-творчих справ, що дозволяє розвивати позитивну активність учасників, яка супроводжується колективним авторством. У цій роботі вирішуються питання формування творчого мислення та здатності приймати нестандартні рішення. Це необхідно для участі в ділових, рольових іграх, тренінгах, створенні проектів, де головним є вміння розмірковувати, гнучко розглядати проблему, самостійно робити висновки, знаходити нові підходи й рішення.

         У ході роботи освітнього комплексу відбувається формування у школярів усіх компонентів, що включає в себе громадянська компетенція:

         - правовий компонент: знання про права та обов’язки громадянина, дитини, основні правові документи, закони, уміння аналізувати тексти нормативно-правових документів з точки зору реалізації та захисту права людини, готовність до реалізації індивідуальних та громадських прав та обов’язків;

         - політичний компонент: знання про органи державної влади, принципи організації місцевого самоврядування, форми компетентності, відчуття успіху й колективного визнання. Саме тому програма орієнтується на створення умов для самореалізації молоді не лише в управлінському напрямі, а й у майбутньому житті в цілому.

bottom of page